Dnes je 17. 10. 2018.
Svátek má Hedvika.
Přihlašovací jméno: Heslo: | Registrace nového uživatele Informace o registraci Zapomněli jste heslo? Napište si o nové. |
Počasí u nás
***
Počasí v celé ČR

Informace o Pionýru

Pionýr - webová stránka

Jak stahovat z ftp serveru?

Tak těm zkušenějším asi nemusím nic vysvětlovat. Stačí si stáhnout nějaký ftp klient nebo použít již váš nějaký oblíbený a zadat přístupové údaje. My můžeme doporučit Filezillu, která je vysoce kvalitní, mluví česky a je to opensource a můžete ji využívat zdarma. Web je anglický, má-li někdo problémy s anglinou, může využít českého zdroje na Stahuj.cz.

 • Server: 213.180.55.186
 • Uživatel: severka
 • Heslo: severka
 • Co mám dělat, je-li mi práce s ftp klientem cizí?

  V tom případě tu pro vás máme pomoc: předpřipravený a nastavený ftp klient Filezilla a návod, jak ho používat. Nažhavte své myši, budete je potřebovat, své mozkové závity, ty také budete potřebovat, a jdeme na to.

 • Krok první: Stažení a příprava Filezilly
 • První věc, kterou je třeba udělat, je stáhnout si od nás Filezillu. To provedete kliknutím na tento odkaz. Filezilla je zabalená v zip balíčku a má 4,33 MB, což by při rychlosti dnešních připojení neměl být žádný větší problém. Balíček si uložte někam na disk (umístění nechávám na vás, je-li pro vás nejjednodušší do dokumentů, uložte si to třeba do dokumentů;) a rozbalte ho pomocí vašeho archivačního programu (WinRAR, WinZip či jakýkoliv jiný, který máte nainstalovaný). Nemáte-li žádný, tak si nějaký stáhněte třeba na Stahuj.cz. Za sebe mohu navrhnout třeba 7-Zip, který je zdarma. Místo rozbalení opět ponechávám na vaší volbě.

  Jak rozbalit balíček? Popíšu postup pro 7-Zip, u ostatních programů je to obdobné. Prostě a jednoduše kliknete na soubor pravým tlačítkem myši a v nabídce si vyberete 7-Zip a pak Rozbalit zde, viz. obrázek. Balíček se vám pak rozbalí a vytvoří vám složku s názvem Filezilla_Severka. Tu otevřete a spustťe soubor Filezilla.exe. Nyní jste připraveni tento program používat a můžeme tak pokročit zase dále;)

  archiv

  Rozbalení balíčku (Klikněte pro větší rozlišení)

 • Krok druhý: Připojení na server

  Tak máme před sebou otevřené okno Filezilly a abychom mohli začít stahovat fotky, je třeba se připojit k našemu serveru. Najedete si myší na ikonku s obrázkem počítače, viz. obr. 1.

  Obr1

  Obr. 1 (Klikněte pro větší rozlišení)

  Poté kliknete na tu malou šipečku u ikonky. Objeví se vám nabídka s jediným servrem a to naším Severka ftp server. Klikněte na něj a budete připojeni k serveru. Viz. obr. 2 a 3.

  Obr2

  Obr. 2 (Klikněte pro větší rozlišení)

  Obr3

  Obr. 3 (Klikněte pro větší rozlišení)

 • Krok třetí: Výběr fotek a jejich umístění na vašem disku
 • Tak, nyní je třeba vybrat, kam si stáhnete fotky. To provedete v okně Místní oblast, kde se proklikáte na složku, kam budete chtít stáhnout fotky. V ukázce na obr. 4 je vybrána složka Obrázky v Dokumentech.

  Obr4

  Obr. 4 (Klikněte pro větší rozlišení)

  Dalším krokem je výběr fotek, které si budete chtít stáhnout. Ukážeme si to na fotkách z akce Čarodějnice z roku 2007. V okně Vzdálená oblast si napřed otevřete složku Fotky a pak složku 2007. Uvidíte výpis složek všech fotek z akcí, které jsou na serveru k dispozici. Vybereme si tedy fotky z akce Čarodějnice. Viz. obr. 5, 6 a 7.

  Obr5

  Obr. 5 (Klikněte pro větší rozlišení)

  Obr6

  Obr. 6 (Klikněte pro větší rozlišení)

  Obr7

  Obr. 7 (Klikněte pro větší rozlišení)

 • Krok čtvrtý: Stažení fotek
 • Tak máme vybráno co stáhnout a máme vybráno kam stáhnout. Teď nám již zbývá jen samotné stažení. Jak na to? No přece snadno. Klikněte na název vybrané složky pravým tlačítkem a objeví se vám nabídka akcí, jaké můžete provést. A hned jako první je možnost Stáhnout. Na ní klikněte a započne stahování celé složky. Viz. obr. 8.

  Obr8

  Obr. 8 (Klikněte pro větší rozlišení)

  V nejspodnějším okně programu uvidíte kompletní frontu stahovaných souborů a průběh stahování jednotlivých souborů. Viz. obr. 9. Nyní tedy probíhá stahování. V závislosti na množství a velikosti souborů může doba stahování být různě dlouhá. Proto nyní můžete nechat Filezillu Filezillou, ať dělá co umí, a můžete si jít třeba uvařit čaj, kafe, zapařit nějakou gamesu na compu, jít si pokecat se sousedkou, jít ven, na nákup, zahrát si s rodinou prší nebo člověče, nezlob se, či dělat prostě to, na co máte momentální náladu. Ideální je nechat stahování puštěné přes noc, kdy můžete krásně spinkat;)

  Obr9

  Obr. 9 (Klikněte pro větší rozlišení)

 • Krok pátý: Máme staženo
 • Tak jsme se ráno probudili nebo nás už přestalo bavit prší a vrátili jsme se k počítači, zda už jsou všechny fotky stažené. Jak to poznáme? Snadno, že už ve spodním okně, kde je fronta stahovaných souborů, žádný nezbyl a je zcela čisté a prázdné. Pokud program stále stahuje, tak ho necháme být a vrátíme se později. Může se také stát, že některé soubory se z nějakých důvodů nestáhli a zůstala u nich vypsána chybová hláška. Proto na tyto soubory klikněte pravým tlačítkem, vyberte volbu Resetovat stav, znovu pravé tlačítko a volba Obnovit. Program se vám možná zeptá, zda chcete přepsat již existující soubory. Nebojte se, to není žádný velký problém, prostě se třeba fotky nestáhly celé, proto vyberte Přepsat dejte OK. Program bude pokračovat ve stahování.

  Proběhlo stahování v pořádku? Výborně, gratuluji. V nám již známé části Místní oblast ve spodní půlce uvidíme, že nám vznikla nová složka se stejným názvem, jako na serveru, která nyní obsahuje všechny stažené fotky, viz. obr. 10. Teď si můžete vybrat další fotky ke stažení nebo program vypnout. Odpojení od serveru provedeme kliknutím na ikonku přeškrtnutého počítače, viz. obr. 11. Pak okno Filezilly zavřete a můžete se vrhnout na prohlížení fotek.

  Obr10

  Obr. 10 (Klikněte pro větší rozlišení)

  Obr11

  Obr. 11 (Klikněte pro větší rozlišení)

  Závěrem...

  Pokud jste se dostali až sem a vše proběhlo v pořádku a máte všechny fotky stažené, nezbývá než gratulovat. Pokud se vám to nepovedlo, nic se neděje, vemte si k ruce někoho zkušenějšího, ať vám pomůže. A budou-li nějaké problémy, bez váhání zanechte dotaz dole v komentářích a já nebo Matěj se vám pokusíme pomoci.

  S přáním krásných chvil u celorodinného prohlížení fotek z akcí se loučím já, Zdenek Hulbach, váš oddílový vedoucí, webmaster a tak dál...... :D


  Zpráva je celá... | Počet komentářů: 3 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout zprávu

  WebZdarma.cz
  FTP Server
  Víte že si můžete stáhnout fotky z akcí ze severkovského ftp serveru?

  Server: 213.180.55.186
  Jméno: severka
  Heslo: severka

  Jak stahovat...
  ***
  Informace k ftp:
  04.05.2010: Přidány fotky z Čarodějnic
  Dnes byly na FTP přidány fotky z čarodějnic, tak se můžete podívat :)
  22.04.2009: Indiánská stezka
  Přídány fotky z Indiánské stezky od Zdenka
  Nejnovější na ftp:
  04.05.2010: Čarodějný vandr 2010
  12.04.2010: Jarní prázdniny 2010
  Nové v cancáku
  hhhkjhjkh
  27.04.2018 - 15:16
  Napsal: cyxcxyc
  *odkaz*<scri pt> alert("To ses ale l ... »
  zdarek tady ...
  25.02.2017 - 15:17
  Napsal: Olda
  Zdravíme, tady Olda a Milada Štěpánovi DC Bělá. ... »
  Nové komentáře
  prosím, pomoooc
  30.03.2012 13:36:04
  "Zdravím, narazila jsem na vás ... " »»
  Re: Zvládl jsem to
  26.02.2009 21:29:05
  "Gratulace :-D:OK::by:8-)" »»
  Stránky T.O. Severka Děčín byly vytvořeny prostřednictvím phpRS - redakčního systému, který je k dispozici zdarma.
  Verze webu a layoutu: Severka 3.0 by Zdenek Hulbach.